١٨٠ هزار خودرو دپو شده در سایت ها وجود دارد

 رییس سازمان بازرسی کل کشور با انتقاد از اینکه خودروسازان به تعهدات خود عمل نمی کنند، گفت: ١٨٠ هزار خودرو دپو شده در سایت ها وجود دارد که مکلف کردیم توزیع کنند.


به گزارش ایرنا ناصر سراج روز شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که نامه معاون اول رییس جمهور درباره بازگشت شورای رقابت در بحث نرخ گذاری خودرو به کجا رسید، گفت: ما نامه نوشتیم هنوز جواب قانع کننده ای دریافت نکردیم؛ وزیر صمت هم خیلی موافق نیست.
وی ادامه داد: زمانی که در شورای رقابت بودم فرمولی داشتیم که پیگیری می کرد و نیاز نبود هر روز قیمت ماشین بالا و پایین برود. ما از بانک مرکزی استعلام می کردیم و در داخل آن فرمول قیمت بیرون می آمد اما متاسفانه خودروسازان قانع نبودند.
وی ادامه داد: متاسفانه از شورای رقابت این اختیارات را گرفتند در حالی که طبق قانون کسی نمی تواند اختیارات شورای رقابت را کم کند. اما متاسفانه این کار انجام شد.
وی افزود: تعهداتی عمل نمی شود ما اکنون ١٨٠ هزار خودروی دپو شده در سایت ها داریم و اخیراً هیاتی فرستادیم و از شهرهای استان مازندران تعداد ماشین های زیادی در مازندران توزیع نکردند که مکلف کردیم توزیع کنند.
سراج خاطرنشان کرد: در ماه آینده جلسه ای با حضور خودروسازان، قطعه سازان و تعزیرات برگزار و بررسی می شود مشکل کجاست.